Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Insolvence

Dobrý den mám dluh 1,2mega platím po splatnosti půjčky a ještě mám alimenty na dvě děti 4500.mám zájem jít do insolvence.chci se zeptat auto mám na splátky přijdu o to auto? Dekuji

Volal jsem na insolvenci zádal jsem dluh příjmů že to splňují jen musí mi někdo udelat smlouvu ze mi bude dávat 3000.nato auto jsem se zapomněl zeptat jezdím s tym do práce vozim lidi vydělám si naftu na celý měsíc nechci o auto přijít tak se ptám.dekuji

musí mi někdo udelat smlouvu ze mi bude dávat 3000

je právě ten "důchod" (ono se to tak v tom právním jazykce, kterému málokdo rozumí, přímo jmenuje), a jsou to ty peníze, které potřebuješ, abys na to oddlužení dosáhnul. Takže by to pak vypadalo tak, že ti budou srážet nějakou část ze mzdy, a nějaký dobrák k tomu bude ještě posílat měsíčně ty tři tisíce, abys dokázal splatit alespoň těch 30%.

Podle mě problém máš.

30% z 1,2mio je 360.000. Tobě chybí 3000*12*5 = 180.000, tedy polovina. Respektive jinak, ze svých příjmů nejsi schopen platit více než 3000/měsíčně.

Pokud během oddlužení začneš být se splátkami pozadu, pokud nezaplatíš alespoň 30% dluhů, všechno padá a oddlužení se nekoná (opět dlužíš vše).

--
A nebo je to jinak (problém to pak nebude): peníze máš, někde ulité. Povolí ti oddlužení, zaplatíš 30% a finito, dluhy jsou pryč, "ušetřil" jsi na svých věřitelích 840.000. Takových případů je… Dopsal bych tu chechtajícího se smajlíka, ale nemohu se přenést přes ten institut oddlužení. Kdybych o tom měl rozhodovat já, NIKOMU a NIKDY bych to neschválil. Jak k tomu přijdou věřitelé; dlužník je vysmátý, oni mají své peníze v čudu. Prvotřídní sfiňárna.