Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrušenie živnosti - daňové priznanie

Ahojte.

V auguste (8. mesiac) som založil živnosť (bola založená len na oko, aby som mal pokoj od úradu práce) a pracoval na dohodu, kde bolo uvedených oficiálne 9 hodín mesačne.

V októbri som živnosť ukončil, kartičku odovzdal na daňovom úrade, poriešil sociálnu a zdravotnú poisťovňu.

Dopočul som sa ale, že je po zrušení živnosti nutné do 3 mesiacov podať daňové priznanie - je to pravda, alebo mám klasicky čas do 31.3.?

Vďaka za rady, Be

Daňovým obdobím pro vyúčtování daně je jeden kalendářní rok tudíž pro období 1.1.2017 až 31.12.2017 budete podávat daňové přiznání do 31.3.2018 bez ohledu na to, ve kterém měsíci jste živnost ukončil. Nezapomeňte letos (2018) napsat čestné prohlášení na zdravotní pojišťovně a také OSSZ bude po vás chtít za rok 2017 vypsat oznámení OSVČ. Raději píšu, protože nevím co pro vás znamená, že jste "pořešil".