Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pořadí exekuce

Na zaměstnance mám asi 10 exekučních příkazů. Začala jsem provádět srážky ze mzdy na exekuční příkaz, který došel jako 1 a byl
přednostní. Poté docházely další příkazy přednostní i nepřednostní a jsem z toho zoufalá.
V zákoně je psáno, že pořadí se řídí dnem doručení zaměstnavateli, ale nám nebo (kdysi) tomu prvnímu - čili tam kde je nejstarší datum?
V článku "Pomoc dlužníků" je napsáno, že pro soudní exekutory při nařízení srážek ze mzdy dlužníka často platí lidové rčení
"kdo dřív přijde ten dřív mele".
Za případnou odpověď děkuji.

v podstate sa riadte poradím došlých exekučných príkazov,uprednostnite tie pohladávky,ktoré sa prípadne týkajú výživného na deti,takéto pohladávky majú spravidla najvyššiu prioritu aj pred ostatnými prednostnými pohladávkami,tieto,pokial sa to dotyčného týka a je to administratívne možné,vybavte ako prvé a zbytok podla poradia,v akom boli doručené...zbytok si už musia zariadiť exekútori,či pristúpia oni na nejakú združenú exekúciu a vysporiadajú sa medzi sebou nejakým pomerom,to už je ich problém,nie Váš,Vy to vysporiadajte podla poradia doručených exekučných príkazov na zrážky zo mzdy a pokial sa to dotyčného týka,tak ako prvé vysporiadajte podlžnosti na výživnom,pre Vás ako mzdovú účtovníčku stráca zmysel prednostná a neprednostná pohladávka,Vy nemôžte vedieť,či za týždeň,dva nedôjde zasa nejaká dalšia prednostná/neprednostná zrážka,pre Vás je to naprosto bezpredmetná záležitosť a nieje to ani povinnosť pomaly každú "hodinu" triediť niečo podla prednosti,pre Vás je vodítko termín doručenia exekučného rozhodnutia o zrážkach zo mzdy.....