Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepis úvěru na jinou osobu.

Zdravím, mám takový menší informativní dotaz.
Osoba A) bez záznamu v nebankovním registru
Osoba B) se záznamem v nebankovním registru za nezaplacený měsíčník rok cca zpátky.

A) si vezme úvěr na auto.
Po 3 měsících by A) ráda přepsala úvěr na B) a pořídila si jiné auto na úvěr.

Je tento přepis úvěru možný ?

Děkuji za odborné odpovědi. :-)

To by takhle dělali všichni,když nedostanu nebo nemohu požádat o úvěr,vezmu si ho na kamaráda a za pár měsíců převedu.To banky riskovat nebudou,jedině snad s nějakou zárukou,že první osoba zůstane ručitelem a při problémech to doplatí za druhou.Každá banka má pravidla asi trochu jinak.

prevzatie dlhu inou osobou/prepis dlhu na inú osobu je riadené § 1888 nového českého oobčianskeho zákonníka,ktorý doplňuje a inovuje čl.89/2012 sb. predošlého českého občianskeho zákonníka,samozrejme posledné slovo,či sa vydá alebo nevydá súhlas s prepisom dlhu má banka/inštitúcia,ktorá peniaze/úver poskytla pôvodnej osobe,banka skúma bonitu osoby,na ktorú má byť dlh prepísaný,tá pokial má nejaké záznamy v bankových a iných registroch dlžníkov,tak banka určite prepis dlhu na takúto osobu zamietne....