Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vedlejší příjem - sociální a zdravotní pojištění

Ahoj, přemýšlím, že si k běžnému pracovnímu poměru pořídím i vedlejšák v podobě živnosti. Jen jsem úplný analfabet co se ekonomické stránky týče. Zaměstnavatel za mě odvádí sociální a zdravotní (hrubý příjem cca 38 t.) Jak by to bylo kdybych si vidělal cca dalších 10 t. bokem ... Prosím o vysvětlení jak pro debil*a ve formě:
-zdravotni neplať
- socialní od té a té částky zisku z vedlejší činnosti
- další rady na co si dát pozor a co je pro mě výhodnější (i do budoucna umím myslet ve větším měřítku)

Jsem ve věcech, které živí a které bych chtěl aby mě živili odborník, ale tohle je úplně mimo mě, tak prosím odpustě si nemístné komentáře tipů googluj apod.

Pokud to vaše podnikání myslíte opravdu vážně, tak se zlomte, osobně zajděte na příslušné úřady a nechte si ty věci vysvětlit. Můžu vám tady napsat, co všechno a zhruba kolik budete platit, ale to je info na nic. Mám dost známých, kteří si taky různě posbírali informace ale byli tak kusé, že vytvořený obraz byl mimo a při srážce s realitou už jenom nadávali. Takže osobní návštěva sociálky a zdr.pojišťovny vám řekne nejvíc.