Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bankovní účet a sociálka

Zdravím, předem mi prosím odpusťte tuto otázku, v tomto jsem nováček. Jsem ještě student a je mi 18 let, když si založím svůj první bankovní účet například na https://www.airbank.cz a moje matka na mě pobírá sociální dávky
nezjistí to sociálka? Aby až mi tam od někoho příjde nějaká částka, například když prodám něco na internetu, tak aby jí stejnou částku nesebrali ze sociálních dávek, jak to je? Předem děkuji

Existuje bankovní tajemství, které je možné porušit jenom ze zákonem daných důvodů. Mezi ty důvody rozhodně nepatří preventivní šmějdění úředníků ze sociálky, jestli někdo nemá náhodou nepřiznané příjmy.
Něco jiného by bylo, pokud by měli důvodné podezření ze zneužívání dávek, pak by si Policie ty informace zjistit mohla.