Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Absencia v práci

Dobrý deň, Mám otázku ohladom pracovnej doby. Dnes sa mi zhodou náhod nepodarilo dopraviť sa do práce a kedže je nedeľa tak som nemohol nikoho zo známich otravovať o 5:00 že či by ma nehodil do práce a tak som ostal doma. Pracujem len od 14.8 čiže len cca mesiac, a tento týžden som odpracoval 4x12hod=48hod, mal som mať ale 60hod. další týžden mám len 2x12hod=24hod. V pracovnej zmluve mám napísané že mám odpracovať maximalne 40hodín týždenne. Som mladý a nemam skusenosti ako to chodí v takýchto pripadoch, takže je potrebné si aj v pripade ak robím 12-stky si ten dnešný den odpracovať? Dovolenku bohužial momentalne nemám aby som si jeden den dovolenky dal na dnes. Možu mi dať za tento den aj absenciu?

Vopred dakujem za odpoved.

Absenci samozřejmě udělit jde, zaměstnavatel to také může vyřešit ukončením pracovního poměru ve zkušební době. To jste jim ani nezavolal a nezkusil se nějak domluvit? Dovolenou sám sobě udělovat stejně nemůžete. Proč to píšete do ekonomické poradny jsem nějak nepochopil.