Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Podpultové nabídky" v bance

Dobrý den, možná malicherný dotaz, nicméně pokud by někdo byl ochotný :)
Mám u České spořitelny vedený jejich studentský účet, se kterým jsem relativně spokojený, nicméně poplatek 40 Kč za výběr z cizího bankomatu mi začíná poměrně dost vadit. Myslíte že kdybych pohrozil odchodem by mi tento poplatek byli ochotni zrušit, nebo to v bance takto nefunguje?
Předem díky za případné odpovědi.

Jasně že tam nejsou žádné velké sumy :D tak díky za rady, myslel jsem že by tam mohlo fungovat něco jako u operátorů (zavolám že odcházím a najednou se najde lepší nabídka), ale když ne, tak asi přejdu. Ještě jednou díky

Univerzálně výhodná (tedy pro všechny) ne. Ale pro konkrétního jednotlivce ji vybrat lze. Osobně vím naprosto přesně, co je pro nás (s manželkou) nejvýhodnější. Mix:
- běžný účet takový, který je kompletně zdarma a přináší další výhody (dev. účet zdarma, cestovní pojištění, pojištění nákupů na internetu, bonus karty…)
- volné peníze (mimo všelijaké stavebka, penzijka, případně fondy) mít v bance s nejvyšším úročením, i-bankovnictvím a vedením účtů zdarma
- kreditku tam, kde nejsou žádné poplatky a kde vracejí nejvíce % z uskutečněných nákupů
(neřešíme bankomaty, protože je k ničemu nepotřebujeme)
Pro mě to znamená mix tří bank, konkrétní reklamu tady dělat nebudu.

Student není pro banku žádný terno v krátkodobém horizontu. Manažeři poboček musí nadřízeným zdůvodit podání cenových výjimek nad rámec standardních nabídek, vše se měří kalkulačkami, každý člověk je pro banku výnosové číslo, je výnosovým přínosem nebo ztrátou. Logicky, kdyby se našel student, který by byl ekononicky pro banku zajímavý nejspíš ve finále nebude mít studentské konto, ale účet v lepším režimu služeb. :-)

Dnes není problém si zřídit v několika bankách bezpoplatkový účet.

Pokud splníš další - někdy relativně jednoduše splnitelné - požadavky, získáš případné další výhody (cestovní pojištění, všelijaké bonusové slevové karty, zlatou/platinovou kartu). S pár tisíci v bance ale zázraky v téhle oblasti nečekej.

A ano, dá se v bance domluvit nadstandard. Pokud o tebe banka (jako o klienta) stojí.