Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Běžný účet

Dobrý den, přítelkyně by potřebovala založit bežný účet a vůbec nevím u jaké banky. Jaké máte s učty zkušenosti co se poplatků týče. K účtu by určitě chtěla co nejnižší poplatky z provozu účtu a internetbanking. Děkuji za doporučení.

Zdarma skoro vše má třeba Fio a ještě lepší se teď zdá Airbank.Mají víc bankomatů a úrok z peněz na účtu 1%,kdy jedinou podmínkou je 5x měsíčně zaplatit kartou.
Obě internetbanking celkem přehledný,účtů kolik chcete,2 debetní karty zadarmo.
Není problém si tam založit zdarma účty na zkoušku a otestovat před úplným přechodem.

Výplata na účet, platba kartou alespoň tři tisíce a minimálně jeden výběr z bankomatu...

Ale nějak nevím, co si mám představit pod tou "platbou za tradici", zvlášť když u tradiční ČS píšeme o tom, že je bez poplatků...

To snad ani nelze brát jako účet bez poplatků, když je tam tolik omezení. Někomu to možná vyhovovat může, ale já jsem z podobných "slev zadarmo" vyléčen od doby, kdy mi RB napálila mastné poplatky za vedení účtu a internetové bankovnictví jenom proto, že jsem o pár korun nesplnil limit příchozích plateb. Těch příchozích plateb muselo být za několik desítek tisíc a nesplnění 1x za X let mě stálo asi 300-400 Kč (vedení účtu i internetové bankovnictví se platilo zvlášť). Do týdne jsem měl účet u FIO a nemusím si nic hlídat ....

Účet mám jeden, výplata mi tam chodí - jestli to má banka jako podmínku mě tudíž nezajímá
Kartou platím všude, kde je to možné, takže ty tři tisíce měsíčně bez problémů utratím - jestli to má banka jako podmínku mě tudíž nezajímá
Výběr z bankomatu také minimálně jeden provedu (spíš víc), protože ne všude se dá kartou platit a potom děti a škola - jestli to má banka jako podmínku mě tudíž nezajímá

Takže nic z toho není pro mě omezení a účet mám bez poplatků... :-)

Ano a v práci také dostáváš plat jenom tak, že? Sice tam musíš chodit, ale stejně bys tam chodil, protože nemůžeš pořád sedět doma, musíš tam něco dělat, ale stejně by ses jinak nudil a musíš poslouchat nadřízené, ale aspoň nemusíš vymýšlet sám, co máš dělat. Takže plat dostáváš úplně za nic! :-D

Účet bez poplatků při splnění podmínek není to samé co účet bez poplatků BEZ podmínek.

Když jsem byl ještě u ČS (x-let zpět), platil jsem za účet kolem 80 Kč a úroky v podstatě žádné. U airbank neplatím nic a měsíčně ještě dostávám několik stokorun na úrocích...
Když jsem si nechával u ČS při konci platnosti karty u nich udělat novou s vlastním obrázkem (asi jediný jejich "bonus", který jsem kdy využil), tak mi stejně udělali NOVOU kartu z té staré navíc a účtovali mi měsíčně 2 karty (byť tu jejich automaticky udělanou ani nedostal).
Když k tomu přičtu ty šílené fronty na pobočce při několikanásobné reklamaci než mi ji až napotřetí!! návštěvě zrušili, odcházel jsem od nich rovnou na pobočku airbank k převedení účtu.

Trvám na tom, že nalézt v Česku horší banku než Českou spořitelnu je prakticky nemožné.

Funguje Airbank s Linuxem? Když se na to v různých bankách ptám, odpovědi jsou nejasné. Našel jsem u Unicredit možnost jak si zkusit nanečisto ovládání účtu. Tam to funguje, ale nemají kartu s nastavováním limitu pro platbu na internetu.

To tedy nejsou. Moc to teď nesleduji, s FIO jsem naprosto spokojen, ale vím, že hromada bank má "bezplatnost" něčím podmíněno, např. určitým počtem plateb kartou, min. zůstatkem, min. příjmem na účet a tohle mě dost omezovalo ještě v dobách, kdy jsem měl účet u RB. Stačilo něco přehlédnout nebo zapomenout a hned tam naskákaly poplatky, občas dost mastné. U FIO nic takového není, jedinou limitující věcí je dostupnost pobočky pro založení účtu. Bankomaty moc nepoužívám, ale vím, že jsou tam nějaké výběry měsíčně zdarma a to dokonce z cizích bankomatů. Nemusím si to pamatovat, mám to zobrazeno v internetovém bankovnictví.

A já jsem zas napsal, že pokud chce někdo otevřít účet u FIO bez návštěvy pobočky, tak již musí mít účet v jiné bance nebo minimálně souhlasit s nafocením občanky kurýrem. Je ovšem dost smutné, že takové arogantní a nafoukané příspěvky píše přímo admin.

Rychlý přehled základních účtů zkrz banky je zde, je to aspoň obrázek toho co lze dnes na trhu vybrat. http://finance.idnes.cz/nejvyhodnejsi-osobni-bezne -bankovni-ucty-fgl-/viteze.aspx?c=A160526_073253_v iteze_sov
Kdo chce dnes víc než základní účet, je rozumné si udělat seznam toho co člověk chce mít třeba i zdarma. Je zde výše zmínka o typu účtu, který bankovnictví "zdarma" posouvá do jiné úrovně (a konkurence je skrz to nakrknutá, protože to museli taky zlevnit na jejich úroveň), jen je třeba se o něm víc informovat nebo lépe si nechat vysvětlit, jakým způsobem se k takovému účtu dá dostat a neplatit žádné poplatky.