Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpočet daně z příjmů OSVČ

Zdravím.. Dnes jsme dostali na EKO DÚ vypočítat daň z příjmů u OSVČ podle zadání. Já jsem na tuto látku bohužel chyběl a když se snažím pogooglit, co s tím, tak jsou všude jen kalkulačky apod. nebo vysvětlení nechápu. Potřebuji k tomu i postup, takže mi kalkulačka moc nepomůže. Mohl by mi to tu někdo z vás prosím nějak zkráceně vysvětlit, podle zadání, které mám na DÚ? Díky.

Pan Krátký provozuje drogistický obchod.
-Příjmy za prodané zboží 1 700 000,-
-Celkové provozní výdaje činily 1 000 000,-
-Vlastní zdravotní a sociální pojištění 145 000,-
-Pohoštění obchodních partnerů 5 000,-

Uplatňuje:
-Odpočet ztráty z roku 2010 37830,-
-Platí si životní pojistku 8000,-/rok
-Má dvě děti

Díky moc za každou pomoc.

Už to zadání je naprosto postavené na hlavu. To bych rád viděl drogerii, kde tržba je o 70% vyšší než nákup zboží + všechny ostatní související náklady dohromady. Je prostě za tím vidět učitel naprosto odtržený od praxe… A s odpočtem ztráty roku 2010 se může zadavatel DÚ tak akorát vyfotit před finančním úřadem.

Až to spočítáš, udělej pro učitele i verzi č. 2. Pan Krátký uplatní výdaje procentem, děcka si dá do svého přiznání jeho manželka, a tak ušetří další 3 tisíce :-p