Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dohoda o provedení práce - danění

Již potřetí jsem u jednoho zaměstnavatele pracoval kromě HPP i na dohodu o provedení práce.
Loni a předloni jsem na výplatu dostal pod účetním kódem 615 dohody .. Hrubou mzdu a ta nebyla nijak daněná, čistá mzda se od hrubé nelišila. Letos jsem měl hrubou mzdu zdaněnou 15ti procenty. Jedná se o částku 3 500,-Kč hrubého. U zaměstnavatele jsem neprovedl žádné dańové změny, vše pořád stejné. Je chybně spočítaná výplata za dohodu letos nebo v předchozích dvou letech. Žádné jiné příjmy než měsíční mzdy za HPP a jednorázově nzdu za dohodu u zaměstnavatele a ani nikde jinde nemám. Za odpovědi děkuji.

Myslím si, že ten růžovej papír jsem měl podepsaný stejně, podepisuji jej asi vždycky u HPP, podepisuji jen jeden. Nerozumím tomu - podepsal u dohody, letos podepsal u HPP. V jaký položce mám odlišnost. Díky

Upřesním - dá se ještě něco podniknout, abych i letos to neměl daněné.

Podepsat jednou znamená, že slevu na dani lze uplatnit jen jednou, buď v HPP nebo u dohody. 2x to nejde, u jedné "práce" musíš daň zaplatit.

A mělo tomu tak být i loni a předloni, pokud ti uplatnili slevu na dani jak u HPP, tak u dohody, dělali to špatně.

Ale na dálku se takto těžko radí, když nevidím všechny podrobnosti.