Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podilove fondy

ahoj.prosim o radu ohledne podilovych fondu.napr.investuji do fondu 200000kc a vynosnost fondu je treba za rok 1 procento.tak je jasne ze za rok budu mit202000kc samozrejme orientacne.jde mi o to ze kdyz sleduji denni pohyb tak jeden den mam 201000 a dalsi den zase mene a nebo vice.ma to cenu takto sledovat nebo je lepsi spolehat na rocni vynosnost fondu. dik za odpoved

Člověk se průběžným sledováním stresuje, když jde fond do háje a klesá. Stres zabíjí a je to podloženo řadou věrohodných studií. :-) Je dobrý znát obsah podílového fondu, které akcie firem to jsou, ty firmy sledovat jak si vedou v čase, IMHO to je pro fundované lidi, kteří zde nebudou psát tyto dotazy. Asi by to chtělo koupit knihu o investování pro začátečníky, jde o to pochopit princip investování. Běžná praxe dnes je, že se s klientem udělá napoprvé před nákupem fondů dotazník, na základě něho se stanoví rizikový profil a ten omezuje výběr fondů k nákupu (jsou rizikové fondy bez záruk a jsou konzervativní fondy se zárukami 100% vrátit vklad), protože nákup mimo profil musí klient podepsat reverzem, aby za případné škody v případě podané žaloby klientem neodpovídala finanční instituce.

Do kalkulace si přidej na začátku obchodování poplatky a je to do cca 2% z hodnoty nákupu a je třeba o to zohlednit výkon fondu. Roční výnos fondu budeš znát až po roce :-), na historii se nemá cenu opírat jinak bys musel mít kříšťálovou kouli.