Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uvolnění kurzu Kč (vůči euru)

Taková tipovačka :)
Kdy k tomu dojde a kam se koruna pohne.

Dnes jsem četl názor, že by mohlo k rozhodnutí dojít už teď ve čtvrtek s tím, že že oznámeno bude až v sobotu 1.4. Doufám, že tohle nevyjde (v sobotu se hůře komunikuje/obchoduje), že tohle rozhodnutí padne normálně ve čtvrtek až v dubnu.

Můj tip je 6.4. a během pár hodin po oznámení pád eura k 25,50. Otázkou je, co pak - zda nakupovat nebo ne. Jaké nervy mají v ČNB, co vydrží. Ideální by bylo za 25 a něco nakoupit, počkat pár hodin na paniku ČNB, která virtuálně vytiskne další miliardy papírků, vyžene kurz někam k 26,50 a pak prodat.

Vaše tipy? ;-)

Ten druhy tip ti nevysiel, ale aj tak klobuk dole za to 6.4;o).
Vyzera to, ze CNB intervenovala nenapadne hned po posilneni a nedovolila prilis silnu korunu, cize chce spustat kurz koruny postupne.
A mozno bol predpokladany zaujem o korunu zo strany spekulantov nadhodnoteny.
Uvidime dalsie dni ako to pojde, v kazdom pripade zatial velke sklamanie s tym posilnenim.

No, překvapilo to.
Já fakt čekal, že už budeme někde na 26…

Nakonec vydělali ti, kteří nakoupili eura za 26,50 a teď je prodávají za 27 (momentálně 26,95). Pro menší spekulanty nic moc, ale pro "všeobecnou" ekonomiku asi dobře, že to nelítá nahoru-dolů v korunách několikrát týdně.