Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sleva na dani

Zdravím,
chtěla bych poprosit o radu ohledně slevy na dani.
V loňském roce jsem pracovala u jedné agentury dva měsíce na brigádě.
Ačkoliv to byl můj jediný příjem, neuplatňovala agentura z mojí mzdy slevu na dani (2070 Kč měsíčně), protože jsem u nich neměla podepsané Prohlášení k dani (růžový papír).
Nevěděl by někdo prosím, jestli mohu na finančním úřadě o částku neuplatněné slevy na dani z tohoto období požádat zpětně?
Děkuji za případnou odpověď.

Škoda, že jste se nezeptala dříve, mohla jste to nechat vyřídit zaměstnavatele.
Teď si musíte vyžádat potvrzení o zdanitelných příjmech, odvedených daních
+ souhrnu pojistného (sociální + zdravotní pojištění) a sama podat daňové přiznání.
Jako přílohu připojte podepsané prohlášení k dani z příjmu.

Zmiňujete „brigádu“, kterou zákoník práce nezná. Šlo o dohodu o provedení práce nebo
o dohodu o pracovní činnosti? Jak velký jste měla příjem? Jestli byl hrubý měsíční příjem
nižší než 10.300 Kč, nebude možné uplatnit celou slevu na poplatníka.
V takovém případě by se Vám vrátila pouze částka, kterou jste zaplatila.

Odkaz na stažení zjednodušeného formuláře DP (XLSX, 55 kB):
Daňové přiznání

Stihnout byste to měla do 3. dubna t.r