Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Změna zaměstnavatele. Oznámení pojišťovně.

Zdravím,
dotazy zní: Změním zaměstnavatele, nejsem schopen osobně se dostavit během týdne v úředních hodinách na pojišťovnu (služební cesta).

Může tuto věc vyřídit za mne někdo blízký ?
Můžu poslat emailem oznámení o změně zaměstnavatele ? Co všechno by měl kdyžtak tento email obsahovat ?
8 dnů mám na to oznámit pojišťovně změnu. To znamená že když například teď 1.2. změním zaměstnavatele tak 8.2. je poslední datum kdy se musela změna nahlásit ? Nebo to je 9.2. ?

Co když poslední dva dny povinnosti o oznámení změny vychází na sobotu a neděli ? Bude možnost přijít v pondělí a oznámit to ? Upustí od toho nebo budou povinni to připočíst jako penále ?(mému zaměstnavateli)

Povinnost oznámit pojišťovně mají všechny tři subjekty
- bývalý zaměstnavatel - že už nebude platit
- zaměstnanec - že přestane platit ten co platil a začne platit jiný
- nový zaměstnavatel - že bude platit

Pokud změnu nenahlásíte do stanovené doby, nic hrozného se neděje, dostavte se ale v nejbližším možném termínu. Je to ve vašem vlastním zájmu - z toho důvodu, že pokud nový zaměstnavatel za vás nezačne odvádět zdravotní pojištění, pojišťovna si to sama ohlídá na základě vašeho oznámení a vy pak nemusíte zjišťovat, zda platí.

Co se ÚP týče - myslím, že jsem na pojišťovně musela předložit potvrzení o vyřazení z ÚP.
Osobní návštěvu pojišťovny, i když je to tak max. na 10 min., doporučuji.