Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaměstnání přes agenturu

Ahoj, potřeboval bych poradit, zda se při práci přes agenturu práce na Dohodu o pracovní činnosti vyplatí, jít ještě přes jinou agenturu. Tj. jestli se vyplatí si mzdu rozdělit z hlediska odvodů a daní na dvě agentury nebo jestli je výhodnější zůstat jen u jedné, či zda to vyjde na stejno. Dále prosím o radu, jestli pokud budu mít více zaměstnavatelů tj. tyto dvě agentury, budu muset podávat daňové přiznání sám nebo zda to udělá některá z nich za mě. A poslední dotaz: v jakém případě je možné žádat o vrácení daně, pokud zaměstnavatel byl v předchozím roce jen jeden - na čem to závisí.

Děkuji mockrát za rady, vůbec se v tom neorientuju.

Jestli budete pracovat pod jednou nebo dvěma agenturami, je v podstatě jedno,
jakmile budete mít dvě DPČ, budete si muset práci zorganizovat tak, aby Vám povinnosti
v jednom zaměstnání nebránily v plnění povinností v dalším.

Budete-li pracovat pro dva zaměstnavatele/agentury, budete si muset sám podat daňové přiznání.

Máte-li v průběhu roku roku pouze jednoho zaměstnavatele, je zaměstnavatel
povinen Vám na základě písemné žádosti provést roční zúčtování daně z příjmu.
(Zaměstnavatel za nikoho nevyplňuje ani nepodává daňové přiznání.)

Pokud byste v průběhu roku postupně pracoval pro několik zaměstnavatelů, provede Vám
poslední zaměstnavatel roční zúčtování daně z příjmu (musel byste mu do 15. února doručit potvrzení
o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně od předchozích zaměstnavatelů).

Přeplatek daně z příjmu se Vám vrátí v rámci ročního zúčtování,
nebo o něj požádáte v rámci daňového přiznání.