Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto 40% daň za každých 100 000?

Dobrý den,

mám živnost a předpokládám, že budu mít za tento rok(2017) více než 500 000 kč příjem. Byl jsem u daňového poradce a řekl mi, že z prvního 100 000 budu platit 20% daň a za každý další 100 000 budu platit 40%. Takže když například budu mít 300 000kč, tak to bude 100 000(20%),100 000(40%), 100 000(40%). Nějak se mi to nezdá, opravdu to tak funguje? + Jsem student, takže to mám zatím jako "vedlejšák".

500.000,- Kč mínus 60% paušál = 200.000,- z toho 15% daň je 30.000,-. Ze 30.000,- odečtěte slevu na poplatníka 2.070,- a máte 5.150,- Kč ke zdanění

Daň z 500.000,- je ve vašem případě 5.150,-Kč (DPFO)

2017 budete muset platit minimání pojištění ve výši 3.967,- Kč = 47.604,-Kč + DPFO 5.150,- = 52.754,- jsou vaše náklady na OSVČ

V dalším roce 2018 budete platit vyšší zálohy na pojištění asi ve výši 4.340,- pokud pode ZP ve stejné výši jako v 2017.

+- kakabus.

slena na poplatníka je za rok 2070*12 = 24.840,-

Doplním, že platí v případě, pokud budou paušální výdaje ve výši 60%. Jsou totiž i činnosti, kde je tomu jinak, 40%, 80%. Také je možno výdaje prokazovat. A také odvody pojistného platí, pokud by se jednalo o hlavní činnost, což v případě "vedlejšáka" studenta není.
Student má navíc další slevu na dani ve výši 4020 Kč ročně, takže by platil jen 1.140 Kč daně a ne těch tučných 5.150.

A těch hypotetických 52 tisíc nejsou žádné "náklady na OSVČ", ale vyplývající povinné platby/odvody. Náklady/výdaje mohou být zcela odlišné.

takže je to náklad pro podnikatele. Je to tučná nákladová položka, to sociální a zdravotní pojištění, že pane L-core. :-)

Kdyby byly v pr ... ryby, nebo 30%, 40%,60%, 80% ... nebo kdyby podnikal v Maďarsku nemusel by platit nic, jen 9% daň od 1.1.2017.

Kdyby podnikal v neevrppoských offshore, zaplatí jen 100 USD,-

a kdyby měl, nebo kdyby mohl, nebo kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany, kudy tudy do Bavorova.

pěkný den :-)

a zase neoperuje, kde jste na tom byl?

pokud nevede účetnictví. Pokud vede daňovou evidenci slovíčkaříme, že?, je to náklad.

DĚKUJEME, že zde poskytujete MYLNÉ INFORMACE.

V ekonomii, podnikání a účetnictví představují náklady spotřebování ekonomického zdroje, které je obvykle spojené též se současným nebo budoucím výdejem peněz.

Pokud vede daňovou evidenci slovíčkaříme, že?

Tak pokud je dodržování názvosloví dané zákonem slovíčkařením, tak opravdu slovíčkařím.

V účetnictví (dříve podvojném účetnictví) se pracuje s výnosy a náklady. V daňové evidenci (dříve jednoduchém účetnictví) se pracuje s příjmy a výdaji. A vážně to není to samé, je mezi tím zásadní rozdíl.

Ach jo, a zase špatně. Sociální i zdravotní pojištění OSVČ není nákladem i se kdyby M.A.R.T.I.N rozkrájel. Ba není ani ani (daňovým) výdajem. Není to prostě už řadu let daňově uznatelná položka. Finito.

Někdo si tady silně plete pojmy a dojmy a jen mate kolemjdoucí a tazatele. Ale já to nejsem :-)

A ty ryby v zadeli, to je argumentace ohledně nejasných % výdajů u tazatele? To mu opravdu pomůže…

Doporučuji si raději skromně doplnit díry ve znalostech (jasně, nikdo nemůže znát vše), než tady plácat páté přes deváté. Ani to tučné zvýrazňování tomu punc kvality nepřidá.

Platí totéž, co u vedlejšího, právě zamčeného, threadu. Tazateli se odpovědi dostalo.

Matení pojmy, které se zde objevuje, mu v ničem nepomůže. A ani nějaká nesouvisející definice/poučka, vytažena kdoví z čeho, jeho dotaz nikam neposunuje.

@tazatel: Pokud uvedeš očekávané příjmy a výdaje + předmět podnikání, vypočtu ti daň a odvody přesně.

Zamykám. (L-Core)