Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr účetní firmy

Chtěl bych se zeptat, kolik si (zhruba) účtují účetní firmy za komplexní vedení účetnictví. Chtěl bych to celé předat (včetně vedení mezd) nějaké dobré účetní firmě, ale nikdo mi nebyl schopný říct orientační cenu. Sice jsem někde viděl různé paušály, ale prý je to ve výsledku vždy trochu jinak. Tak bych se chtěl zeptat na rady a doporučení a na co si dát při výběru pozor...

Předmět Autor Datum
Mno, ono se to asi bude trochu lišit podle počtu zaměstnanců té vaší firmy. http://www.jimiro.cz/ved…
jirka44 14.11.2016 17:20
jirka44
Vsetci uctovnici, co poznam fakturuju podla poctu poloziek. Maju stanovenu cenu za ukon a ten ked vy…
fleg 15.11.2016 10:46
fleg
Musíš prostě kontaktovat víc firem a uvidíš, jakou ti dají nabídku a jaký udělají dojem. Za sebe byc…
Mekky 15.11.2016 14:41
Mekky
Dělám účto, mzdy, daně jako OSVČ už víc jak čtvrt století a orientační cenu bez toho, abych alespoň… poslední
L-Core 16.11.2016 21:27
L-Core

Mno, ono se to asi bude trochu lišit podle počtu zaměstnanců té vaší firmy.
http://www.jimiro.cz/vedeni-ucetnictvi/vedeni-ucet nictvi.html píšou tam

Minimální sazba za kompletní vedení podvojného účetnictví právnické osoby je 2.000,-Kč za měsíc bez DPH (i při minimálním počtu dokladů, včetně daňového přiznání, přiznání k DPH, přiznání k silniční dani, evidence majetku, účasti na kontrolách, konzultace atd.) bez zpracování mezd zaměstnanců.

což zhruba odpovídá mým zkušenostem z okolí - cca 20kKč ročně.

Vsetci uctovnici, co poznam fakturuju podla poctu poloziek. Maju stanovenu cenu za ukon a ten ked vykonaju tak uz to nabieha,
Takze ono nezalezi mozno ani od poctu zamestnancov, ale skor od poctu poloziek (jeden zamestnanec moze vykazat jednu, dalsi 10 poloziek), takisto faktury a pod.
Ono je to jednoduche. Daj si spravit hruby odhad, prihod k nemu 20-30% a ked si na sume, ze sa ti na dohodu oplati platit uctovnicku na materskej tak neries.
Ked je uctovna firma lacnejsia tak chod do toho.
Pozor si daj na kvalitu, dobry uctovnik nie je zdaleka kazdy uctovnik. Kvalitu bohuzial spoznas az casom. Mne tiez chvilku trvalo kym som nasiel toho "svojho".

Dělám účto, mzdy, daně jako OSVČ už víc jak čtvrt století a orientační cenu bez toho, abych alespoň trochu znal rozsah, prostě nejsem schopen sdělit.

Třeba máš 15 zaměstnanců a mnoho set dokladů měsíčně, obchod se zahraničím, devizové účty. A nebo také žádného, kvartálně deset pokladních dokladů jako neplátce DPH a výpis z banky o třech položkách.

Cena se bude mnohonásobně lišit. Od pár stovek měsíčně po desetitisíce.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru