Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak by jste pochopili toto zadání?

Jedná se o téma reklama a dostali jsme toto zadání.

Prosím připravte zhruba 7 minutovou prezentaci dle následujícího zadání tak, aby jste přesvědčil druhou stranu – obchodního partnera.

Jsme firma Kašpárek s.r.o. prodávající dřevěné hračky.
- naše působnost je na Vysočině
- máme zde pět prodejen, Jihlava, Havl. Brod,Pelhřimov, Žďár, Třebíč
- máme zájem o plošnou kampaň na území Vysočiny
- chceme využít na komunikaci našich prodejen tři média
Vytvořte pro nás základní nabídku na marketingový plán pro rok 2016

Nějak nechápu co je v tomto zadání po mě potřeba. Bylo nám to zasláno emailem tudíž žádné ústní vysvětlení či tak. Mohl by mi tu někdo vysvětlit jaké přibližně body by tam měly být? Prostě nechápu co je po mě chtěno asi si stojím na vedení a už jsem docela zoufalí :D . Pokud je to špatně zvolená poradna tak se omlouvám. Ale budu rád za každou radu.

chceme využít na komunikaci našich prodejen tři média

tohle je klíčová věta

naše působnost je na Vysočině

tohle je druhá klíčová věta

chceme využít na komunikaci našich prodejen tři média

a to je třetí
Takže bych nabídl prezentaci vašich výrobků v regionálním tisku formou inzerátů, v regionálním vysílání rozhlasu a v regionálním vysílání televize formou reklamního spotu.

Takže do toho marketingového plánu mám zahrnout co? Připadám si hloupě :D ale chci to udělat pořádně a pořád nějak nechápu oč běží co vlastně mám do té prezentace udělat prezentace se bude jmenovat marketingový plán pro rok 2016 to je jasné ale co tam zahrnout? :D

Pokud jsem to pochopil, máš za úkol z firmy Kašpárek vyrazit nějaké peníze na reklamu. Tak jim tam navrhneš kolik a jakých a za kolik reklamních spotů navrhuješ. Asi se také očekává navrhnout přímo nějaké reklamní slogany a grafickou podobu té reklamy. A vysvětlit proč zrovna takhle a jaká je cílová skupina na kterou reklama míří.

udělám prezenčku

prezenčka (prezenční listina) a prezentace jsou dvě hodně rozdílné věci.

Omlouvám se, to jsem si neuvědomil s tou prezenčkou.... OKay to už mi zní logicky a rozumně no nic to abych šel zjišťovat kolik jaká reklama stojí apod :D a slogany to bude taky zábava no uvidím jak to dopadne na 7minutek něco vymyslím. Díky moc za odpověď moc jsi mi pomohl

Klíčová otázka, kdo má být tím obchodním partnerem, je nezodpovězena. Poskytovatel reklamy, koncový spotřebitel, velkoodběratelé? Komu budu pouštět prezentaci? Prezentaci používají v obchodním jednání s partnery většinou dodavatelé, případně pokud je produkt složitý tak i odběratel vůči např. reklamní agentuře, aby tato pochopila co je vůbec cílem. Umím si představit, že budu používat jako prodejce prezentaci pro velkoodběratele, abych vzbudil zájem o prodej mého produktu v jejich síti.

Já bych zpracoval prezentaci pro reklamní agentury tak, aby věděly, co je produktem a naším záměrem (co, zhruba jak, komu chci prodávat).

Jak říká Jirka44 - regionální noviny, regionální rozhlas, regionální tv.

1. Rozpočet firmy - roční obrat, zisk + jakého navýšení chce dosáhnout firma reklamou

2. Rozpočet reklamy - taky roční (menší než kolik firma reklamou získá)

3. Co, kde a kdy inzerovat - hračky mají polovinu ročního obratu listopad/prosinec (Vánoce) a pak vysvědčení, konec roku, Den dětí
- inzerce hlavně před těmito daty

4. Jak bude vypadat inzerát, náčrtek, slogan v rádiu a tv
- inzerát může mít kupon na slevu, 1+1 zdarma a hlavně adresy prodejen
- slogan najdeš nějaký na internetových hračkářstvích, k tomu obrázek hračky, akční cenu