Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podnikání při práci

Zdravím,

mám následující dotaz. Je mi 21 let a pracuji jako zaměstnanec v jedné firmě, na tom nezáleží, prostě pracuji. A napadlo mě, už kdysi dávno jsem chtěl ěnco takového dělat, ale teď mě to znovu napadlo, že bych rád zkusil nějaké to podnikání. Shodou náhod mám nyní šanci stát se partnerem jedné firmy, která prodává výrobky pro zdraví životní styl a vše kolem toho, které jsou dost populární, dalo by se říci a opravdu jsou kvalitní, fungují a lidé je chtějí. Jako partner bych měl možnost odebríat produkty s cca 50% slevou, později i více, podle toho, jak by to šlo a dále s nimi nakládat, jak chci. Mohl bych tedy založit eshop s 20,30 produkty a uvidělo by se, za to nic nedám, je to zdarma.
Ale jak je to se živnostenským listem? Určitě si nemůžu založit eshop jen tak a prodávat. Myslím, že jeho založení stojí cca 1000 kč. Musí se něco zaměstnavateli hlásit, pak se tuším musí platit zdravotní pojištění.

Jde mi o to, jestli to možné je, asi by to bylo jen jako přivýdělek. Neřešil tohle někdo poslední dobou? Pokud ne, najdu si kolem toho bližší info, díky.

Pokud nemáš nějakou konkureční doložku u svého zaměstnavatele a pokud není předmětem tvého podnikání ta samá činnost, kterou vykonáváš pro svého zaměstnavavatele, tak si můžeš dělat co chceš.

To bude zas nějaká pakárna jako LR ? Že se na to nevykašlete, podnikat se dá rozhodně líp, než prodávat nepotřebný kokotiny.

Jako partner bych měl možnost odebríat produkty s cca 50% slevou, později i více,

Tj.rabat 100% a více?A co s tím,co nakoupíš a pak neprodáš?Můžeš jim to vrátit?
Proč si to neprodávají na webu sami a nabízí jiným tak nesmyslné slevy?Kolika desítkám nebo spíš stovkám takových prodejců to chtějí dodávat?Čili kolik toho asi pak prodáš?
Raději si to prověř,než do toho nacpeš peníze.

Stačí se jenom zamyslet, proč si firma s tak kvalitními produkty
své zboží neprodává sama a radši dává slevy svým "partnerům".
[Kdyby šlo o prodejné produkty, nemuseli
by nikoho lákat „na vysoké slevy"…]

___

Vedle zdravotního pojištění budete od zisku
nad cca 65.000/rok hradit i pojištění sociální.

Předem si v rejstříku zjistěte, v kterých oblastech působí
Váš zaměstnavatel. Pokud by předmět jeho činnosti byl shodný
s oborem Vašeho podnikání, potřeboval byste před zahájením
podnikání
písemný souhlas zaměstnavatele.

Pozor:
Nejde o to, jaký druh práce máte sjednán v pracovní
smlouvě (jakou práci pro zaměstnavatele vykonáváte),
ale o obor působnosti zaměstnavatele!

Viz § 304 zákoníku práce