Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem finanční rozvaha

Dobrý den,

mám prosbu, byl/a byste tak laskav a pomohl mi s vytvořením co nejjednodušší finanční rozvahy? Píšu knihu a potřebuji ji co nejdříve vytvořit. Nejsem ekonom a bohužel nevím jak na to. Mám pouze tato čísla:
Vydání knihy pro děti přibližně 80.000 Kč.
Cca 5.000 Kč na razítka, barva na přechody. Ilustrace knihy v první fázi 5.000 Kč (dále dle výdajů a příjmů). Marketing (letáčky do školek, škol, volnočasových center pro děti, plakát) cca 5000 Kč.

Pomohl byste mi s tím, prosím Děkuji za Váš čas!

Vyjmenoval jsi jen náklady, celkem cca 95 tisíc. Co tam máš dál?

Třeba by bylo fajn vědět, kolik knih dostaneš za těch 80 tisíc? Bude jich 10 nebo 1000?

Když budu počítat vydání 1000 kusů, tak zatím zjistíme jen "náklady 95 000" děleno "1000 knih" a náklad na knihu bude 95,-

Za těch 95,- jí asi ale prodávat nechceš. Kolik z toho budeš chtít mít? Budeš z toho ještě někomu něco vyplácet (provize, odměny za roznos letáků apod.)

Tohle všechno a pár dalších věcí si musíš dát dohromady sám. Na to přece nemusíš být ekonom...

A taky počítej s tím,jestli těch dejme tomu 1000 knih prodáš hned nebo jich polovina zůstane ležet ve skladech,takže návratnost investic bude třeba až za 3 roky.To procento úspěšnosti nebo počet kusů prodejných hned si musíš odhadnout nějak sám,nevíme,co to je za bestseller.A do vánoc to asi nevydáš,takže jako dárek pro děti to na trhu nebude,po vánocích se už moc neprodá,snad spíš po těch školách a školkách.
Hlavně ať to má hezkou obálku,děti budou vybírat hlavně podle hezkých barev a obrázků.