Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Založení s.r.o.

Dobrý den,
chci si založit firmu s.r.o.. Prosím o radu co všechno musím podniknout a hlavně jak a kde nejlépe. A na kolik financí to výjde celkem. Dělám to poprvé tudíž si nevím rady a moc děkuji za případné odpovědi.
MikeM

Najdi si účetního, který ti bude dělat papíry. Ten by měl být schopen s tebou vše probrat podle tvých konkrétních úmyslů (nejen pouhé založení firmy, ale i registrace k daním, registrace kvůli zaměstnancům apod.) Teď jsem dvě firmy zakládal, každá měla zcela odlišné požadavky a tedy i jiné věci se musely vybavovat.

Pokud budeš jediným společníkem, bude to jednodušší ze strany, že nebudeš muset (smluvně) hlídat, aby někdo s druhým nevydrbal.

Smlouvy související se založením firmy si nechávají lidi většinou sepisovat u notářem, který následně zajistí i zápis do Obchodního rejstříku. Sakumprásk (poplatek za zápis/kolky, živnostenský list, služby notáře) by ses mohl vlézt do 10.000.

Teď už to tak časově náročné není. Na živnostenském je centrální misto, kde za tebe provedou ohlášení na všech ostatních úřadech.
Pokud budeš mít sebou všechny potřebné doklady (které bys musel mít i v případě, že založení necháš na někom jiném), je to na počkání.

Neřeším provozovnu - hygienu, hasiče atd...