Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začátek podnikání

Dobrý den,
chci začít podnikat, prodávat přes eshop a nevím zda je lepší vytvořit si s.r.o. nebo si vyřídit živnostenský list. Spíše jsem přikloněná pro založení firmy s.r.o., ale netusím jak to je s tím, že jsem student (odvádění soc. a zdrav.)

Rozhodně s.r.o. V souvislosti s poskytováním záruky a možnosti vracení zboží do 14 dnů bez udání důvodu by se Vám mohlo snadno stát, že se dostanete do existenčně složité situace. Studium ničemu nebrání, můžete být např. zaměstnána u sebe ve firmě, pobírat mzdu a odvádět SZP za zaměstnavatele a zaměstnance, nebo mít podepsanou DPP, vyplácet si do 10 000 Kč měsíčně a platit pouze srážkovou daň 15 % (max. 300 hodin ročně).