Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sposob financovania kupi pozemku

Zdar

Mam zahradu, ktora lezi na nevysporiadanom pozemku. Rad by som pozemok odkupil, avsak majitelia nedaju za menej ako 20e/m2.
Pytam sa teda, ci je mozne kupu takehoto typu pozemku (je evidovany ako orna poda (typ E) a na nom parcely typu C - zahrady) financovat aj nejakou hypotekou, alebo vyhodnou pozickou.
Bezucelove pozicky mi pridu dost drahe.

Vedeli by ste poradit ? Cena vychadza na asi 15 000e ,

Dakujem,

Mato

Hypoteku mozes pouzit aj na kupu pozemku, ak mas co zalozit. Pokial chces zalozit samotny kupovany pozemok tak to ti banka nemusi schvalit, potom treba ist do druhej, kazda sa na to pozera inak. Nedostanes vsak celu ciastku z hodnoty pozemku, bude to vyrazne nizsie ako bude znalecka (nie trhova) cena.
Inymi slovami na 15k ti daju mozno 5-10k v zavislosti od lukrativity.

Aha, chapem.
No v sucasnosti to nie je lukrativne, nie su tam inzinierske siete (len elektrina) , ani pristupova cesta na pozemok. Casom ale nie je vylucene ze sa spravi cesta a v este vzdialenejsej buducnosti aj voda. Cize znalec mi pozemok ohodnoti urcite na nizsiu cenu.

Ale dobre teda vediet, ze je moznost aj hypoteky, aj ked treba vacsiu cast nasetrit.