Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výdělek na youtube

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu. Sem na dlouhém pobytu v cizině a natáčím tu videa. Chtěl bych je zveřejnit na youtube a zároveň z toho mít příjem. Můj dotaz se týká toho, jestli se lze osobou identifikovanou k dani (prý je to základní podmínkou k tomu abys si mohl přivydělávat jako youtuber) stát z ciziny. Dále bych se chtěl zeptat jestli k této činnosti není zapotřebí i živnostenský list, popř. nějaké další papíry.

Mockrát děkuji, s pozdravem Ondřej.

Živnostenský list potřebuješ, jinak nedostaneš registraci k DPH (osoba identifikovaná). Budeš fakturovat Googlu, to je podnikání.

Pokud ŽL máš, pokud máš datovou schránku, půjde to vyřídit podle mě odkudkoliv.

Zvaž, jak bys teoreticky reagoval, pokud tě FÚ vyzve k předložení nějakých podkladů, pokud tě zavolají ke kontrole? To bys letěl z Británie domů?