Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto na štvrtiny, RPMN

Ahoj, plánujem kupovať nové auto a aj keď si môžem zaplatiť ho celé v hotovosti príde mi lepšie zobrať ho na štvrtiny kde mi ostane finančná rezerva.
No aj keď je to bez navýšenia tak som sa dostal ku údaju RPMN čo som dnes počul prvý krát.

čo je tam písané:
*uvedená cena je štvrtina zo vstupnej ceny do financovania, čo predstavuje 12 290 € so započítaným bonusom 1 300 €. Financovanie na 36 mesiacov, akontácia 25%, spracovateľský poplatok 1% z OC s DPH, RPMN 5,775 % vrátane havarijného poistenia. Podrobnosti nájdete v Zmluvných podmienkach.

Už viem že RPMN sú náklady ktoré zaplatím navyše na daný rok. No teraz s čoho sa počítajú ? S celej sumy auta čo je 12 290€ kde 5.7% je cca 700€ alebo len s tej jednej štvrtiny ? Totiž ak by som mal platiť 700€ za poistenie a pod každý rok tak moc výhodné mi to nepríde.

PS: cena auta tak je uvedená orientačne za najlacnejší model takže u mňa bude cena ešte väčšia.

to ma na každý rok to poistenie vinde ako inak ? na začiatku zaplatím prvú štvrtinu + tých 700€( v tom by malo biť poistenie a pod veci ) a potom na další rok sa to bude počítať ako už len s 3/4 čo je cca 9000€ kde 5.7% je cca 500€ ?

Mas to jednoduche, auto za 9k, platba na 3 roky "bez navysenia". Cize 3k/rocne.
Ak mas vsak RPMN 10%, tak rocne zaplatis 3300, cize dokopy 9900 eur, co sa rovna RPMN 10%.
Navyse RPNM sposobuju hlavne predrazene poistky, ale bez toho to nejde, inak musis platit celu hotovost.
Ber to ako pozicku so skoro 6% urokom, ak si od toho odratas beznu cenu poistky tak to bude mozno 4%, co je myslim slusne cislo a lepsie su na tom len hypoteky.

Bez navysenie nie je nic. Je to marketingovy odrb.
Auto na splatky nie je NIKDY v tvojom vlastnictve. Vzdy zostava majetkom predajcu, castejsie leasingovky. Predaj na splatky je defacto len prezleceny leasing.
Vyhoda je len ked kupujes auto na firmu, pretoze z danoveho hladiska (dph a pod) si zaplatil celu sumu hned na zaciatku.

Ukaz mi kde. Pretoze toto tvrdili aj mne v predajni, neberte si leasing, zoberte si pozicku auto budete mat na splatky a bude vase.
A som len drzitelom, majitelom je leasingovka.
mne to pride inak celkom logicke, ze niekto kto ti pozical peniaze si pozicku zabazpeci tym, ze je stale majitelom danej veci.