Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dlouhodobá neschopenka

dotaz :)

smlouva na dobu neurčitou, neschopenka 3 měsíce, po nástupu do práce po týdnu se potíže vrátily, bude potřeba jít znova na neschopenku..

z čeho se počítá průměrná mzda? díky :)

Průměrný výdělek pro pracovně právní účely se stanoví vždy na začátku
kalendářního čtvrtletí z výdělků předcházejícího kalendářního čtvrtletí.

Pokud jste v období duben až červen odpracoval alespoň 21 pracovních směn,
stanoví se průměrný výdělek. Jestli jste odpracoval směn méně, musí se použít
pravděpodobný výdělek (kolik byste si asi vydělal, kdybyste pracoval).

Průměrný (pravděpodobný) výdělek se použije pro výpočet náhrady mzdy za nemoc od zaměstnavatele.
Pro výpočet nemocenského se použijí příjmy za 12 měsíců předcházejících nemoci.