Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hyperinflace z ~5%(?) inflace - doba

Stala se někdy hyperinflace nebo nějaká nejhorší krize ze dne na den (tím myslím že včera byla inflace "vcelku malá", ale pak ze dne na den/měsíc/rok se stala hyperinflace? Jestli tam je nějaká časová tendence...

thx

stala sa,napr. zimbabwe,argentina,polsko,taliansko,ale aj československo za čias prezidenta zápotockého,nebolo to síce doslovne zo dňa na deň,trvalo to o "pár hodín" dlhšie,ale bolo to velmi rýchlo...v zimbabwe behom cca víkendu išla cena chleba z 3.zimbabwianskych dolárov na cenu 10 miliárd dolárov.....