Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyzivne

Zdravim, chcem sa spytat ci mam narok na zvysenie vyzivneho s tym ze mam 20 rokov, zijem sam a jeden rodic mi plati byvanie co je 500€ mesacne + 100€ ako kapesne a druhy rodic mi posiela 120€ ako zakonne vyzivne. Myslim ze ziadost o zvysenie by bola odovodnena nakolko sa mi naklady v porovnani s dobou odkedy bolo naposledy vyzivne zvysene dost zvysili, hlavne v suvislosti so studiom (v maji som zmaturoval a idem studovat na VS). Dakujem

720€ měsíčně je málo? To pak možná ani nevyděláš v práci.Najdi si levnější bydlení než za 500€.Taky je třeba vzít v úvahu finanční možnosti rodičů,jestli na to mají,je lepší se dohodnout než to dávat k soudu.Jestli jsou chudí,soud stejně žádost zamítne.
A my jsme si ve 20 letech i dřív už dokázali při studiu přivydělat na brigádách.To je taky možnost,než stále spoléhat na to,co mi kdo dá bez práce.

Lacnejsie byvanie ako 500€ mesacne by si hladal zbytocne v Bratislave.
Ide mi o to ze zo strany matky je to mnozstvo penazi ovela vyssie, a to ani nema urcenu vysku vyzivneho. V zakone stoji ze obaja rodicia sa na vyzive maju podielat rovnym dielom...

s tými údajmi kto kolko Ti prispieva reálne si nanajvýš koleduješ o to,aby podal niektorý z rodičov návrh na zníženie povinného výživného,720 eur mesačne je priemerná mzda v priamysle u zaučeného pracovníka,to skutočne nieje žiadny dôvod na nejaké zvyšovanie výživného,nárok by si mohol uplatniť jedine pokial by Tvoje mesačné prijmy neprekračovali dvojnásobok životného minima,čo je cca 172 eur,ale pri 720 eurách by sa s tým žiadny súd za normálnych okolností nezaoberal,nanajvýš by si dostal podobné poučenie ako už napísal Karel04....