Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daň z věcné výhry

Zdravím,jak je to prosím s daněmi z věcných výher?Jde o malý motocykl získaný správným tipem ve spotřebitelské soutěži.Je třeba jít na finančňák?Hodnota věcné výhry se asi stanoví špatně a co jsem hledal,tak bez alespoň trochu jasného výsledku.Děkuji.

Výhry ze soutěží jsou ve většině případů již zdaněné nebo od daně osvobozené.Určitě není cílem zatěžovat výherce nějakými dalšími poplatky a vyřizováním na úřadech.Zeptejte se na to v té společnosti,co vypsala soutěž a určitě to mají i v pravidlech soutěže na svých stránkách.