Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blokace účtu

v internetovém bankovnictví jsem se o zablokování účtu nic nedozvěděl. Takže až mi příští měsíc přijde výplata, strhne se těch +- devět stovek a ke svým zbývajícím penězům na účtu budu mít přístup? Nebo v nejhorším případě budu mít účet zcela zablokováný a nebudu mít k penězům žádný přístup? V tom druhém, horším případě, bych potřeboval poradit, jak dál jednat, případně předejít zablokování celé výplaty. Mockrát děkuji. A nemám žádné dluhy z půjček a podobně. Jediné co to může být, že jsem nějakou dobu neplatil sociální a zdravotní a ještě jsem si tam nedomluvil splátkový kalendář. Děkuji za odpověď a případnou radu.

Jó, ono neplatit socko/zdravko se nemusí vyplatit. Pokud to máš obstaveno kvůli tomu, nepočítej s tím, že ti bez úplného zaplacení účet nechají odemknout. Určitě tohle s tebou pokoušeli řešit už před tou exekucí. A podle všeho jsi to bral na lehkou váhu…

Radit, jak teď exekuci obejít, na to nemám chuť.

A proč jsem v mínusu pouze 1000kc? Až mi přijde výplata tak se mínusová částka úhradí a se zbylým zůstatkem mohu manipulovat, ne? Proč by mi jinak strhli pouze 1000kc? Nikdo semnou nic neřešil, nepřišel mi žádný dopis, zpráva a nikdo mi netelefonoval. Kdyby mě někdo z jejich strany informoval, že mi to hrozí, tak se tady neptám, bylo to nečekané a bez varování. Jistě, že jsem věděl, že tam dlužím nějakou částku, také že to budu muset řešit a že to to bude mít následky, ale nikdo po mě nic nevyžadoval a ani mě nijak neinformoval.

'' Určitě tohle s tebou pokoušeli řešit už před tou exekucí. A podle všeho jsi to bral na lehkou váhu…'' Posledně jste byl přesvědčený, že se to semnou snažili řešit a teď a nemají potřebu? Aha. Když říkáte, že mi to budou strhávat, tak budu moc se zbylou částkou manipulovat? Po uhrazení té tisícikoruny, až mi tam přijďte výplata.