Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem likvidita

Dobrý deň, vedel mi by niekto pomôcť s odpoveďou na túto otázku?

Za akých okolností môže podnik dosahovať nižšie než sú odporúčané hodnoty pre likviditu 1. stupňa a nebude to posudzované negatívne?

Ďakujem

Tak napadlo by mě třeba toto:
Velká část krátkodobých závazků je vytvářena se subjektem, za nímž má firma zároveň i krátkodobé pohledávky (ty se nezohledňují při výpočtu likvidity 1. st.) - může tedy dojít k nettingu a platební schopnost tak není nijak ohrožena.