Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doucovanie a nutnost davat faktury

Dobrý den,

běhěm školního roku chci nárazově doučovat s max. výdělkem ca. 2000,- za měsíc ale i méně.
Nejsem v tomto oboru žádný podnikatel - mám zkušenosti s doučováním už ze střední školy a byl by to pro mě i dnes vítaný přivýdělek v místě bydliště
Vztahuje se na to povolená výše přivýdělku 20-30 000,- ročně bez nutnosti vystavovat fakturu za služby?

Děkuji.
Zmena predmetu, pôvodne: Dotaz (fleg)

Dobrý den,

je to přesně, jak píše nereg. V momentě, kdy je to soustavná činnost, nikoliv jednorázovka, měl byste se správně stát OSVČ. Danit by se měl správně jakýkoliv příjem, který není jednorázový a do 20 000 Kč.

Na toto se myslím vztahuje živnost volná, tedy stačí si zažádat o živnostenské oprávnění a není třeba dokazovat nějakou odbornost.
Ale jak už tu je napsáno,...na co úřad nepříjde.....