Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak dlouho FÚ trvá vyřízení žádosti o vrácení přeplatku daně

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jak dlouho po podání daňového přiznání trvá, než tuto žádost FÚ vyřídí? Chápu, že u každého FÚ je to asi jinak, jde mi jen o přibližnou dobu. Jedná se o FÚ v Brně v ul. Příkop.
Minulý rok jen také podával daňové přiznání a žádal o vrácení přeplatku a do 14-ti dní jsem měl peníze na účtu (což mě tedy samotného překvapilo). Daňové přiznání nemám nijak složité, přeplatek nijak obrovský a tak mě zajímá, kdy můžu čekat jeho vyřízení. A jde si vůbec nějak zkontrolovat, jestli je to na berňáku v procesu?
Děkuji za odpověď!

Cca do 30/4 (měsíc od posledního termínu pro podání přiznání).
Zkontrolovat to pravděpodobně nebudeš mít jak (nemáš-li na svém FÚ kontakt), pokud to nedojde do Prvního máje, ozvi se, něco vymyslíme :) (na 99,9% dojde, je-li vše v pořádku. Snad jsi tu žádost dole na Přiznání podepsal ;-))

Přidám se k tématu - loni jsem měnil banku u hypotéky a zapomněl jsem přiložit kopii nové hypoteční smlouvy. Přiložil jsem potvrzení zaplacených úroků z obou bank, ale tu smlouvu ne. Zatím se vždy z FÚ ozvali, když bylo něco špatně, ale letos ještě ne. Je ta chybějící smlouva velkej průser? Donést to tam samozřejmě můžu, když zavolají.

Já mám právě blbou zkušenost, že když jsem to jednou nechal zúčtovat skrzevá zaměstnavatele, pro nějž to dělala externí firma, tak mi vrátili pětikilo místo několika tisíc, protože jsem zapomněl dodat nějakej papír. Tož prostě k čemu nebyly všechny podklady, tak to vůbec nezapočítali (chyběl mi výpis z katastru, či něco takovýho). Neozvali se, že něco není, vysrali se na to. Musel jsem si pak podat dodatečný přiznání sám na FÚ.

Myslím si totéž, potvrzení jim bude možná stačit. Samozřejmě, pokud by šlo o nějaký falzifikát, spočítali by ti to i s úroky. Zfalšovat se dá nakonec i ta smlouva. Až projde zákon o evidenci bankovních účtů, snadno si to (automaticky) ověří.

Na FÚ teď mají úplně jiné starosti ;-)