Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochranná známka, kdy je nutná registrace

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně registrace ochranné známky. Chtěla bych začít vyrábět šperky s tím, že jsem si vytvořila vlastní logo,které by bylo soucasti sperku.Začla bych s pár kusy, abych viděla, zda se chytí. Problém je,že nevím zda je prozatím nutné registrovat ochrannou známku, někde jsem se dočetla,ze to úplně nutné není, jen si mám dat pozor, zda někoho nekopiruji a zároveň průběžně kontrolovat , zda někdo nekopíruje mě. Tak nevím, kterým směrem se dát, vzhledem k tomu, že registrace může trvat minimálně 8 měsíců. Předem děkuji za rady. Tereza

registrácia je nutná vtedy,keď chceš,aby nikto Tvoje logo/značku/symbol/emblém nezneužil a v prípade ich zneužitia si sa dovolala svojho práva,bez registrácie nebudeš mať nijakú istotu,že pokial dôjde k zneužitiu loga a spol bude niekto ochotný sa vôbec oficiálne o nejakých nárokoch baviť....