Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plátce DPH ukončení

Dobrý den,

v roce 2010 jsem se stal plátcem DPH a na pořízenou fotovoltaickou elektrárnu jsem podal a dostal zaplacený nadměrný odpočet. Pak přišly ze strany státu novinky. Prodloužení odpisu elektrárny na 20 let, přenesení daňové povinnosti, tedy zrušení DPH za zelený bonus a nyní další novinka, přenesení daňové povinnosti u prodeje přebytků. Stal jsem se plátcem DPH bez faktur s DPH. Logické je abych ukončil plátcovství, jenže elektrárna ještě není odepsaná.
Otázky:
Budu muset při ukončení platcovství DPH vracet DPH za neodepsanou část elektrárny?
Můžu zůstat plátcem bez plnění a jen zaškrtávat, že neexistují údaje pro stranu 2?

Děkuji za odpověď

Ondře Zágora

Ukončit plátcovství, proč proboha? :-?
Ano, při zrušení plátcovství je třeba dříve uplatněné odpočty vypořádat. Není to zas tak jednoduché.
Jak plátce bez plnění? Vždyť je tam režim PDP na výstupu!
Zrušit plátcovství DPH lze jen při "podkročení" obratu 1 mil. Kč.

---

Účetnictví vede tomu podnikání kdo?