Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daňové přiznání 2015

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár otázek, jsme studentem střední školy a mám živnostenský list, pasivně si přivydělávám finančním poradenstvím a chtěl bych se zeptat do DP2015 mohu si dát koupi auta a projetý benzín ? Dále mám 2 dohody o provedení práce a u jednoho mám mzdu uvedenou Bez PD, nevím co to znamená a jestli to mám dávat do daňového přiznání, nejspíše protože jsem uváděl zaměstnavateli že jsem OSVČ, na té druhé dohodě to nemám, nejspíše nemám protože se mě na to neptali. Mám dát obě dohody do DP2015 nebo jenom tu jednu ? I jako student mohu si dát životní a důchodové pojištění do DP2015, i jako student ? Děkuji moc za pomoc a odpověď. S Pozdravem Pyško

Auto a benzín - těžko říci, málo informací.
DPP - opět nejasné. Záleží, zda jsi podepisoval zaměstnavateli Prohlášení.
Živ/penz. pojištění - ano, ale je otázkou, zda to má smysl. Smysl to má, pokud máš "zisk" někde kolem 165.000 a výše.

Rada: najdi si účetní/účetního nebo daňového poradce, ten ti to dá dohromady. Klidně internetového ;-)