Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázky ohledně daňového přiznání !

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár otázek, jsme studentem střední školy a mám živnostenský list, pasivně si přivydělávám finančním poradenstvím a chtěl bych se zeptat do DP2015 mohu si dát koupi auta a projetý benzín ? Dále mám 2 dohody o provedení práce a u jednoho mám mzdu uvedenou Bez PD, nevím co to znamená a jestli to mám dávat do daňového přiznání, nejspíše protože jsem uváděl zaměstnavateli že jsem OSVČ, na té druhé dohodě to nemám, nejspíše nemám protože se mě na to neptali. Mám dát obě dohody do DP2015 nebo jenom tu jednu ? I jako student mohu si dát životní a důchodové pojištění do DP2015, i jako student ? Děkuji moc za pomoc a odpověď. S Pozdravem Pyško

Dobrý den, žáku SŠ (student až na VŠ),

nechápu, jak s takovými "znalostmi" můžete dělat finančního poradce…

PD by mělo být prohlášení k dani z příjmu.
U druhého zaměstnavatele jste PD podepsal?

Jak vysoké byly odměny z DPP? Z DPP bez podepsaného PD s odměnou
do 10.000 Kč měsíčně včetně, zaměstnavatel odvedl srážkovou daň,
do DP se neuvádí. Ledaže byste měl hodně nízké příjmy, pak byste
mohl požádat i o vrácení srážkové daně.