Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dovoz "nového" motocyklu z EU

Dobrý den.
Příští měsíc budu kupovat na Slovensku motorku od plátce DPH. Já, neplátce DPH, ji kupuji pro osobní potřebu. Motorka byla koupená minulý rok v ČR a zatím nebyla přihlášená.
Dočetl jsem se, že při dovozu ojetého auta/motorky z jiné země, -ať už je v EU nebo ne-, se DPH v ČR při dovozu neplatí, pouze u nové. Pokud má ale auto/motorka najeto méně jak 6000 Km a je mladší než 6 měsíců, je považována za "novou". Motorka byla sice koupena před více než 6 měsíci, ale má najeto pouze pár set kilometrů.
Je tu někdo, kdo ví jak se v dané situaci postupuje? S prodejcem jsem domluvený na ceně s DPH, takže dle mého názoru bych už v ČR neměl nic platit. Nemůžu přeci zaplatit DPH 2x a to ještě v jiné zemi, je to tak?
Jsem mimo ČR, takže nemám možnost zajít přímo na FÚ a zeptat se tam.

Předem děkuji za jakékoliv rady.

Tak jsem našel odpověď.

pokud budete dovážet automobil nový (tj. vozidlo určené k provozu na pozemních komunikacích s obsahem válců větším než 48 cm3 nebo s výkonem větším než 7,2 kW, pokud bylo dodáno do 6 měsíců ode dne prvního uvedení do provozu nebo má najeto méně než 6000 km), zakoupíte jej v zemi nákupu bez DPH a tuto daň zaplatíte v ČR po dovozu podle sazby platné v ČR