Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Všeobecný dotaz k DPH a CLO

Ahoj,

Úplně teoretický příklad.

Koupím za 100kč, clo třeba 10%, doprava zdarma.

Zboží 100kč + 10kč clo, DPH 21% 23,10kč.

Cena zboží s DPH a clem 133,10kč

Prodám za 200kč odvedu DPH 21% 42kč zbyde mi 158kč.
Výdělek 25kč se 100% marží?!

Počítal jsem to správně.

Můj hlavní dotaz ale zní-,DPH budu odvádět 2x a odečítat DPH nemám z čeho,
pokud nakupuju jenom mimo EU?

Děkuji za odpověď případně link.

Juraj

Prodáváš zboží podle zákonů ČR, máli to rysy činnosti podnikání už potřebuješ minimálně živnost, a pokud obrat přesáhne milion korun za 12 měsíců, tak si tě berňák pozve do klubu plátců DPH a ke každému zboží vyměříš DPH (vůči celnici/berńáku se dělá odpočet DPH, není to placení DPH 2x).
Pod obrat milion korun ročně pouze prodáváš bez DPH, subjekt je neplátce DPH, na zboží se narazí jen marže nebo nic. DPH se zaplatí na vstupu do ČR v celnici.