Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hypot. ekon. otazka

Mám takovou, asi hloupou otázku.: Pokud vlastním X dolarů a třeba dejme tomu ve velmi krátkém čase se zvedne cena dolaru na české koruny o 8Kč, můžu toho nějak využít? Nebo mi to je v podstatě uplně k ničemu o jak moc se to zvedne, protože se jakoby zdraží všechno v ČR? (protože tak asi funguje ekonomika? :D) Asi by toho šlo využít jedině tak že než by se všechno stihlo zdražit v ČR, tak do tý doby bych mohl stihnout toho využít ne?

ve skutecnosti vycházím spíš ze situace nebo se na toto ptám protože dlouhodobě vlastním dolary, a prostě na začátku byl dolar 20Kč, a ted je 24Kč, tak mě jen napadlo že i kdyby byl třeba 30Kč jestli mi to k něčemu bude a dá se toho nějak využít...