Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BitCoin - oplatí sa? Sú nejaké riziká?

Mám takú otázku. Nedávno som sa od kamoša dozvedel o zaujímavej "mene" zvanej Bitcoin. A chcel by som sa spýtať ako už nadpis hovorí..či sa do toho oplatí dávať peniaze, teda ak som tomu dobre pochopil tak je to internetová mena, ktorej kurz voči reálnym menám(ako napr. Euro) rýchlo rastie. Teda ak si teraz dám napr. 30 Eur zmeniť do niekoľko Bitcoinov(napr. 0,0057 BitCoin), tak za cca. 3-4 roky si to môžem zase spätne previesť z účtu BitCoin do účtu v banke na napr. 230 Eur??? Je to reálne?

Sám ešte princípu fungovania tejto služby nerozumiem, tak by som poprosil keby ste boli zhovievavý a opravili ma ked som niečo doplietol, príp. my to ešte viac objasnili, dík....

Bitcoin

No nárůst ze 30 na 230 euro za 3 roky moc reálně nevidím.Kdyby to tak vycházelo,investují do toho všichni a všechny bitcoiny skoupí spekulanti.Jejich počet je omezen na konečných 21 000 000.Navíc se některé vlády a světové banky pokouší tuto měnu zakázat,protože nemají přehled o toku těchto peněz.Takže kdoví co bude za 3-4 roky.

taky je dobré dodat, že je to ničím negarantovaná měna a bitcoinové burzy nemají žádné regulátory. Takže provozovatel burzy může oznámit že končí a zdekovat se se všemi bitcoiny nebo vyhlásí že je někdo ukrad nebo něco podobného a majitel bitcoinů dostane přesně 0. Už se rovněž stalo.
edited: fleg byl rychlejší...

To si mu poradil peknu blbost.
Pozri si posledny graf, medzi 1-2h rano kurz skoro 18500 dolarov, po 6:00 pokles pod 15500. Cize za par hodin vykyv 3k $. O hodinu na to skok 0 1.5k hore a zase pokles o 1.3k.
Urcite by som to odporucal niekomu skusit. Ak si chce zazit pocit na hojdacka a striedave pocity vitazstva a prehry.
Bitcoin je cista ruleta, staci sa pozriet na tie grafy a momentalny rast....btw kazda bublina pred splasnutim takto exponencialne a neodovodnene rastla. Uvidime.

Grafy sleduju nekolikrat denne, mam tam nemale penize, ktere uz jsem tam vice nez zdvojnasobil ani ne za mesic... Ano skace to, ale z dlouhodobeho hlediska to jde a pujde jenom nahoru. A v neposledni rade si priznej, ze na neco takoveho uz asi nemas vek, stejne jak vetsina "radcu" tady :beer:

Souhlasim, ale i v tak v nasledujicim roku urcite hodnota BC klesat nebude, dlouhodobe, vice dni v kuse, urcite ne...
Zaroven chci obhajit, ze takovemu nasobeni svych uspor prumerne o 25-40% za mesic pomerne stabilne, generace s vekem 30-40let a vice neveri a hlavne verit nechce... Ono jenom cestovat po svete bavit se bez skoro jakekoliv prace neni pro kazdeho, ze..

v tak v nasledujicim roku urcite hodnota BC klesat nebude, dlouhodobe, vice dni v kuse, urcite ne...

Chtěl bych mít tvou jistotu. Já ji nemám a tak ti můžu jen fandit, ať se daří :-)

Podobných proklamací bylo spousta už mnohokrát, třeba kolem Kairosu. Tím netvrdím, že ti ten odhad nevyjde - já na to ale nemám koule (vrážet do toho tolik, aby se to opravdu a definitivně vyplatilo).

-----
Co budeš s BTC dělat, pokud je třeba EU postaví mimo zákon a zakáže bankám/směnárnám jejich směnu za reálné měny? Když totéž udělá FED a další? Myslíš, že takový scénář není možný?

Zaroven chci obhajit, ze takovemu nasobeni svych uspor prumerne o 25-40% za mesic pomerne stabilne,

O com kecas prosmi ta? Pozri si historiu bitcoin a vyvoj jeho kurzu. Bitcoin sa pohol relativne stabilne az tohoto roku a hype, ktory je tu teraz je niekolkotyzdnovy, par mesacny. Navyse vyvoj kurzu nema ziadne ekonomicke opodstatnenie a je len otazkou casu, kedy si zacnu investori vyberat svoje zisky.
Vidiet, ze vieso trh prd, zarobil si par korun nahodnym trafenim spravneho obdobia a uz mas pocit, ze mozes poucovat tych 30-40 a viacrocnych, ktori debili pracuju a nerozumeju modernym technologiam.

Flegu, neber to příliš osobně :-)

Já mu fandím. Ale jak jsem psal, nemám (dnes, včera, před rokem) koule na to, vrazit do btc stovky tisíc. Kdyby to nevyšlo, s paní L-Coreovou bych doma nevydržel ;-)

Měl jsem jeden opravdu nevydařený obchod, doma neřekl nikdo ani ň, ale séře mě to už dvacet let. Přitom jen blbých 50 tisíc v zadeli... Od té doby jsem se zaberanil a hraju jen na "vrabce v hrsti".

Ja sa rozculujem len tak naoko;o).
Bitcoin je bublina, ktora skor ci neskor splasne a ako pri klasickom lietadle je otazka, ci sa este stale oplati donho nasadnut. Tie skoky su totizto ohromne, takze dlzku trvania rastu bude sposobovat hlavne zaujem investorov o nakup a legislativa. Pokial viem EU sa uz aktivne chysta zasiahnut proti bitcoin, USA asi nepojdu proti a ked sa prida aj zvysok sveta bude po bubline.
A keby aj nie, staci, ze obchodovat s bitcoinom bude problematicke v EU a jeho cena pojde prudko dole.
Ale nech ma chlapec radost...tak ako ty, co si sa uz kedysi popalil som aj ja obcas hral na burze v minulosti a vacsinou sa skoncilo s kontrolovanou stratou, Bitcoin mi pripomina ruletu s Forexom, kde som stratil za 2h 2k eur o hodinu na to uz bol v pluse 500. Samozrejme Bitcoin laka aj mna, ak by bpl vrchol este v nedohladne a EU, ci trh zasiahol az neskor zarobim za par mesiacov viac ako za cely rok, ale netusim, kde a kedy bude vrchol a tak to riskovat nebudem.

Je možné poslat bitcoiny neexistujícímu příjemci (jak si vymyslím adresu? nějakým generátorem náhodných adres nebo si někde najdu něcí adresu, od které vím, že od ní není privátní klíč)? Co se stane v tom případě? Ztratí se navždy?