Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prevádzkovatel

Zdravím Vás, chcem sa len opýtať ako je to keď chcem chcem niečo prevádzkovať musím mať na to školu?
napr.: na PC servis elektrotechnickú školu na pizzeriu hotelovú a podobne? len som niečo také započul ale neviem či je to naozaj pravda.

Ďakujem!

nutne nemusíš,ale na niektoré odborné veci musíš mať absolvované predpísané kurzy a školenia-napr. pri montáži,servise elektrických zariadení etc....aby som to upresnil,existujú aj profesie,na ktoré treba mať dokladovatelné príslušné vzdelanie,ale tých je pomerne málo,napr. lekáreň nesmie prevádzkovať osoba bez farmaceutického vzdelania,môže ju vlastniť,ale bez farmaceutického vzdelania v nej nemôže pracovať...

napr.pravidelné školenia z paragrafov 20-23 s následnoým potvrdeným preskúšaním musia absolvovať v dvojročných intervaloch všetci,čo manipulujú s elektrickými zariadeniami a vykonávajú nejaký servis,kto manipuluje s plynovými nádobami,musí mať pravidelne tiež v dvojročných intervaloch preškolenie na plynové a tlakové nádoby,pri práci vo výškach alebo pod úrovňou terénu musia mať potvrdené školenia ohladne práce vo výške/pod úrovňou terénu raz za 12 mesiacov atď...na pizzeriu nepotrebuješ hotelovú školu ,tam potrebuješ akurát vedieť urobiť dobrú pizzu,ani na reštauráciu a podobne,ale je to výhoda,resp.byť vyučený v odbore kuchár,ono to nieje až taká jednoduchá sranda variť pre neznámych zákazníkov,musíš nielen zachovávať prísnu hygienu,ale aj vedieť účelne využívať suroviny nielen kvôli tomu,aby si varil chutne a zaujímavo,ale aj preto,aby si na tom neprerábal....

Tiež si myslím že by to tak mohlo byt ale netreba potom ani tu zodpovednú osobu ktorá plní požiadavky ako vraví kolega L-core? lebo tak my bolo povedané že ak nemám školu aby som zohnal aspoň osobu ktorá bude na papieri z takou školou

Ano je to tak, napriklad moja firma montuje aj elektricke rozvody, ale tie vykonava len pracovnik, ktory ma na to prislusnu vyhlasku. Takisto alarmove systemy, montaz sice mozem pravadzat aj ja, ale opat mam kolegu, ktory ma na alarmy prislusne "papiere".
Nie kazda prevadzka vsak vyzaduje taketo papiere, takze musis byt konkretnejsi.