Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva pravocní poměry zároveň

Dobrý den,
pokud mám na stávajícím místě HPP a na druhém chci zahájit DPP, co z toho pro mě vyplývá vůči stávajícímu zaměstnavateli? Musím mu to hlásit? Musím to někde řešit?
Počítám s tím že DPP nepřesáhne 10tis/měsíc a že zde budu odvádět klasiku daň, takže mi zbude cca 8500Kč.

Záleží na tom, v jakém oboru působí oba zaměstnavatelé. Pokud by nový
aměstnavatel působil ve stejném oboru (zjistíte v rejstříku), potřeboval
byste před uzavřením DPP písemný souhlas hlavního zaměstnavatele.

K dani:
Můžete zrušit podpis na prohlášení k dani z příjmu u prvního
zaměstnavatele a podepsat u druhého. Pak by se z obou zaměstnání
odváděla zálohová daň.

Po skončení roku byste musel podat daňové přiznání.
_____

Pokud prohlášení necháte podepsáno u prvního zaměstnavatele,
bude druhý odvádět srážkovou daň, která je konečná.

U prvního zaměstnavatele (tam, kde máte podpsáno prohlášení)
byste si po skončení roku mohl nechat provést roční zúčtování daně
(nemusel byste podávat daňové přiznání).