Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPP - případný konec statutu studenta

Dobrý den. Pracuji pro jednu firmu při studiu na smlouvu DPP (je to práce v oboru, který studuji, mám bc. titul a teď dělám prvák mgr). Pracuji tam teprve krátce, necelé dva měsíce. A teď ve zkouškovém to mám hodně nahnuté k tomu, že nezískám dostatečný počet kr. na postup do LS, což znamená nutnost ukončení studia. Chci se zeptat, co vše znamená pro mě a hlavně pro firmu, pokud bych chtěl dále pokračovat na DPP. Mám trochu obavy, až bych přišel za vedením a řekl něco ve smyslu, že jsem si dodrbal studium, ale rád bych tam v práci pokračoval. Nevylučuji možnost opětovného podání přihlášky na další rok, ale také nevylučuji, že už studia zanechám úplně (vzhledem k mému věku, možnostem, chuti studovat atd.) V takovém případě bych se asi rovnou ptal na možnost práce na fulltime, nebo si hledal jiný flek. Ale uvažujme teď první variantu - dočasné pokračování na DPP. Jaké změny by teda nastaly? Asi bych si sám platil zdravotní pojištění, což je okolo 1000 kč/měsíc?
Díky.

Pokud ukončíte studium, budete si muset zdravotní
pojištění hradit jako OBZP (1.337 Kč měsíčně).

Poprvé budete hradit za měsíc, v kterém nebudete studentem od prvního
do posledního dne včetně. Skončí-li studium např. 5. února, budete pojistné
poprvé hradit za březen (splatnost 8. dubna).

Pokud byste ale např. 31. března nastoupil do zaměstnání, z něhož
bude zdravotní pojištění odvádět zaměstnavatel, zdravotní pojištění
byste neplatil ani za únor ani za březen.

Jen připomenu, že pro jednoho zaměstnavatele můžete v kalendářním
roce odpracovat maximálně 300 hodin (při plném úvazku to odpovídá
necelým dvěma měsícům).

Takže studium skončí např. 5. února, pojišťovně to oznámím do 8 dní, ale pojištění zaplatím až za březen?
Ještě bych se zeptal, pokud by odměna za DPP přesáhla 10 tis. kč, pak by v tom měsíci zaplatil pojištění zaměstnavatel a já bych nemusel?