Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytopenie susedov - Poistka

Dobrý deň. Stala sa mi taká vec, že som vytopil susedu pod nami. Dnes ku mne prišla a dala mi papier, na ktorom uvádza, že si nárokuje odškodné za pokazenú maľovku atď. Môj byt mám na hypotéku a v splátke mám aj platenie poistného za byt. Predplatí mi poistovňa sumu, ktorú zrejme budem musieť zaplatiť. Aj v prípade, keď som na papieri vedení ako škodca a teda, bola to moja chyba?
Ďakujem.

Přesně jak je psáno výše, je potřeba zjistit, co je to za pojištění.
Jestli pojištění domácnosti, tak to kryje škody na vašem bytě. Pokud tam je připojištění odpovědnosti, tak ano, z toho se kryjí škody způsobené někomu jinému.
Nejjednodušší bude se podívat na smlouvu, kde bude pojistka specifikovaná, nebo zavolat do banky, co poskytla hypotéku. Telefón určitě mají.