Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daň z nemovitosti

Dobrý den, jsem novým majitelem nemovitosti mého otce, který zde má věcné břemeno (dožití), a je plátcem daně z nemovitosti. Moje otázka zní, zdá musím odteď platit daň z nemovitosti já, nebo mám kolem toho jiné povinnosti. Děkuji za každou odpověď a berte to s rezervou, byl jsem do této situace nějak vržen a teď se s tím musím poprat.

Ano, na rok 2016 musíš podat daňové přiznání (podle stavu k 1.1.2016). Přiznání je nutno podat do 31.1.2016 a zaplatit daň (pošlou složenku) do 31.5.2016.

Pokud tam dříve tu daň platil otec, nejjednodušší asi bude na finančák zajít za příslušným úředníkem a ty údaje (metry čtvereční atd.), co tam měl, si opsat. Možná má i kopii doma, to by bylo nejjednodušší, takový bleděmodrý formulář je to:

http://www.jihomestska.cz/data/multimedia/175/1592 55.png