Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prebranie odstupenia prevadzky

zdravim, mate niekto skusenost kupy prevadzki od prevadzkara ktori odstupoval od prevadzky co vsetko je tam potrebne vybavit okrem hygieny a naco si dat pozor?
popripade daki strucni postup v bodoch co treba vsetko okolo toho vybavit pre spravne a legalne fungovanie co sa tyka papierovaciek a ake vsetky uradi navstivit este okrem zivnostenskeho a hygieny a danoveho uradu?
popripade dake potrebne preukazi alebo certifikaty, povolenia ktore by som mal mat napr hygienicke minimum a podobne..
ako je to z odvodmi za brigadnikou?
zivnost co sa tika odvodou neplatim ich rok alebo rok a pol alebo dkoim neprekrocim zisk 4700e za rok tak ich neodvadzam?
primem aj ine rady popripade doplnenia ak som na nieco zabudol..
Dakujem

Slovencina asi nebude tvoja silna stranka, ze? Snad aspon podnikanie ti pojde lepsie.
Otazky su dost naivne a vseobecne.
A aky typ prevadzky sa jedna si mame vyvestit? Pytas sa konkretne, ale neuvedies to podstatne, na co sa to vlastne pytas.
Slovicko prevadzkat skor oznacuje zamestnanca, ty mas asi moznost si nieco zobrat do prenajmu ak som spravne pochopil.
Kedze si neuviedol o aky typ podnikanie ide nikto ti nepovie ake urady mas navstivit a ake preukazy a certifikaty potrebujes.
Odvody su dobrovolne po prve danove priznanie, respektive prvy "vyrub", ktory sa dava ak sa nemylim od 1.7 a vychadza sa v nom z posledneho danoveho priznania, cize ak si zacal podnikat teraz tak ta to caka az od 1.7.2016. Samozrejme bavime sa o Socialnej poistovni, zdravotne si platis od zaciatku a jeho vyska sa vypocitava podla zakladu dane (ty mas 0, takze platis minimum az po dalsie danove priznanie).