Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Splatenie pozdľžnosti

Dobrý deň chcel by som Vás požiadať o pomoc. Bol som vyzvaný splácať svoj dlh po splátkach. Celková suma dlhu je 1253,18 Eur+ ročný úrok 9,25% od 18.6.2011 do doby splatenia, splátky po 100Eur mesačne. K dnešnému dňu, mesiacu(10.2015) som zaplatil 1200 Eur. Chcel by som sa opýtať koľko som ešte povinný zaplatiť na vyrovnanie dlhu. Ďakujem za odpoveď.

Když máš splácet 100 Euro měsíčně, to činí 1200 euro ročně.
Splácíš už 52 měsíců - takže si jim zaplatil už 5200 Euro jestliže dáváš 100 euro měsíčně?! To ti nějak nevychází, logicky, pokud dluh je 1253 euro + 9,25% rpsn (116 euro) = 1369 euro celkem (s ročním úrokem).

Takže to znamená, že jsi buď nějaké měsíce neplatil, když splácíš doteď, nebo máš dluh již dávno uhrazený a přeplácíš ho - tudíž ti maj vrátit peníze (pokud si platil 100 euro už 52 měsíců).

Uvědom si, že s každým rokem ti narůstá dluh o těch 9,25% (116 Euro), tzn. že pokud dluh trvá od 18.6.2011 do dnešního dne to dělá 502 Euro na úrocích.

Ale, pokud budem vycházet z faktu který uvádíš, že jsi tedy za ty 4 roky a kousek zaplatil těch 1200 euro, zbývá ti doplatit úroky: 503 euro + (zbytek z dluhu: 1253 - 1200 = 53) = 556 Euro. cca, možná se to bude lyšit o kousek kvůli tomu dalšímu měsíci (november) kdy zaplatíš těch zbývajících 53 Euro tudíž úroky by nebyly 503 eur, ale 512 Euro. Takže celkem 565 euro.

Ať mě někdo opraví, jestli je to jinak...

Dakujem ta odpoved a za vas cas. Je to suma bolestného, ktoru uhrádzam fyzickej osobe,ja to splácam 12 mesiacov cize od 10.2014 kedy rozsudok nadobudol pravoplatnost. Ale to uz bolo odvolacie konanie cize si narokoval urok 9,25 percent od doby 18.6.2011 kedy bolo prvotne súdne pojednavanie. Podla toho posledneho co si pisal, 565 eur uroky + 53 zvysok dlhu t.j. 618 cize 6 dalsich splatok posledna bude 118 eur do 4 mesiaca buduceho roka. Je to konecna suma alebo sa tam bude este navysovat za tie 4 mesiace v buducom roku?...

Jestliže to máš do splacení, tak by to vycházelo že v novemberu budeš mít uhrazený dluh těch 1253,18 ale musíš k tomu splatit ještě ty úroky, které k novemberu jsou ve výši 512 eur. To je dalších 5 měsíců splácení (po těch 100 euro) takže až do Aprila platit, a s tím vychází i úrok (9,25), kterej se prodlužuje o čas splácení těch úroků které jsou po čas trvání onoho dluhu tj. od 18.6.2011 do dubna 2016. Vychází mi to že v Aprilu bys to měl mít uhrazené, celkově tě to stálo 1814 euro (dlužná částka + úroky za 58 měsíců). Zbývá doplatit tedy pokud již máš 1200 euro splacených "614 euro" v průběhu (listopad - duben = 6 měsíců)

Ono se to těžce počítá, chtělo by to vidět i smlouvu apod. ale zhruba takto by to mělo odpovídat. Možná tam máte i podmínky, kdy lze doplatit po zaplacení dluhu 1253,18 euro, úroky najednou, to my nevíme.