Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aké sú všetky náklady spojené so živnosťou oproti zamestnaniu

Dobrý deň, v súčasnosti mám možnosť zmeniť zamestnanie, ale zamestnávateľ má podmienku, že by som musel u neho pracovať na živnosť. Nemám žiadnu skúsenosť so živnosťou a účtovníctvom a rád by som sa poradil, či následovný môj výpočet je správny. Čo som sa dočítal tak som postupoval následovne. Je to písane "po lopate", a tak by som chcel poprosiť tiež o odpoveď pre neúčtovníka.

Fakturoval by som sumu 2.300 Eur/mesačne = 12 mesiacov x 2.300 = 27.600

27.600 (12 mesiacov x 2.300)
-3.803,33 (Nezdaniteľná časť na daňovníka)
-2.400,- (variabilné napr. 200,- Eur / mesačne x 12)
21.396,67 (daňový základ)

ODVODY:

do zdravotnej poisťovne: 14% = 2.995,53 / 12 = 249,63 Eur/mesačne

do sociálnej poisťovne: 33,15% = 7.093 / 12 = 591,08 Eur/mesačne
18,00% Starobné
6,00% Invalidné
4,75% Rezervný fond
4,40% Nemocenské
2,00% V nezamestnanosti {dobrovoľné}

daň z príjmu: 19% = 4.065,37 / 12 = 338,78 Eur/mesačne

To znamená, že "v čistom" by som mal pri tomto výpočte 2.300 - 249,63 - 591,08 - 338,78 =

1.120,51 Eur/mesačne ???

Sú ešte nejaké iné náklady, odvody? Viem, že nemá nárok živnostník na dovolenku, ale ako to je keď ochoriem. Vzťahujú sa na to odvody 2,00% V nezamestnanosti ktoré sú dobrovoľné?

Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek pomoc a radu na čo si dať ešte pozor alebo nápad akým smerom sa uberať.

Ine naklady nie su, co sa tyka preplacanie PNky neviem aka je situacia teraz, ale cca 10 rokov dozadu mi uctovnik navrhoval volake zvysene zdravotne odvody s tym, sa hodim z casu na cas marod. Na take veci som vsak neni stavany, takze som to nikdy nevyuzil.
Pokail chces zarobit na PNke siel by som skor do zdravotnych poisteni, dostavat 20 eur/denne pri 7 dnovej PNke sa da za par eur rocne napriklad.